NEŞEM KALİBRASYON DANIŞMANLIK MUAYENE İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ olarak stratejik planları doğrultusunda, kurulduğu günden bu yana sektördeki konumunu güçlendirmeye, kalibrasyon ölçümlerinde ve satışında marka oluşturulup genişletilmesine ve temsilcisi olduğu markaların yurt içinde bilinirliğini ve imajını artırmaya önem vermektedir. Şirketin kurucusu olduğu Fatma Neşe Pamukçu 2013 yılında kalibrasyon ve danışmanlık olarak kurduğu firmayı, bünyesindeki markaların ithalatçısı ve distribütörü olmasının yanı sıra; güvenlik sertifikaların yazılması  stratejisini geliştirmiştir.
Şirketimizin sürdürülebilir ve istikrarlı büyüme stratejisine dayanarak, çalışanlarımızla   teknolojiyi kullanarak geliştireceğimiz yeni uygulamaları sektörde ilkler arasında hayata geçiren kurum olmayı hedefliyoruz. Buna istinaden, hizmetlerimizle kaliteyi sürekli artırmak için yeni projeler üzerinde çalışmayı önceliğimiz olarak görüyoruz. Ayrıca, 20 yıllık iş tecrübesi   kazanılan birikim ve deneyimlerimizle, yeni fırsatları değerlendirerek elde ettiğimiz başarılardan güç alarak ilerlemeyi arzu ediyoruz.
Neşem Kalibrasyon olarak başarısının, müşteri odaklı olarak   yüksek memnuniyeti ile sürdürülmesinin mümkün olacağının bilincinde olarak, stratejimizi değer katıyoruz.
Ödün vermediğimiz müşteri memnuniyeti odaklı dinamik ve yakın hizmet anlayışımızla stratejimiz, müşterilerimize değerli olduklarını hissettirip, her türlü istek ve ihtiyaçlarına en üst düzeyde ilgi göstererek, kaliteli ve yaratıcı hizmet sunmaktır.
Akredite Kalibrasyon Faaliyetleri, Tartı Aletleri Yetkili Muayene Servisi, Kalibrasyon Sistem Danışmanlığı, Güvenlik Bilgi Formu Hazırlama,  Cihaz  Satışı ve Kalibrasyon Hizmet Sektöründe her zaman "Güvenilir" ve "Örnek" laboratuvar olmayı ilke edinen laboratuvarımızda aynı etiği özümsemiş yönetici ve personel ile çalışılmaktadır. Kalibrasyon laboratuvarlarımız tarafından verilen Kalibrasyon Hizmetlerindeki en önemli hedefimiz; ölçülen cihaz, alet ya da ölçme büyüklüklerinde, ulusal ve/veya uluslararası SI birimleri’ne göre izlenebilirlik zincirinin sürekliliğinin sağlanmasıdır.


Pazarın değişen ve gelişen ihtiyaç ve beklentilerini karşılayan hizmet/fiyat politikaları ile pazardaki liderliğini sürdürmektedir. Müşteri memnuniyetinin sağlanmasında profesyonellikleri ve uzmanlıklarıyla, hatasız ve yüksek kalitede hizmet vermeye odaklanmış olan tüm çalışanlarımız, takım ruhu içinde kalite hedeflerinin gerçekleştirilmesinde gönül birliği ile gerekli altyapıyı sağlamaktadır. 

Sıcaklık, Basınç, Boyut, Hacim, Terazi, Elektrik, Zaman, Frekans, Tork, Nem, Spektrofotometre ve ihtiyaca yönelik diğer Kalibrasyon Hizmetlerinin yanısıra saha çalışmaları ile de sanayinin ihtiyaç duyduğu alanlarda ulusal / uluslararası standartlarda izlenebilir kalibrasyon hizmetleri ile AKREDİTE olarak müşteri beklentilerine cevap vermeyi amaçlayan destek ve danışmanlık hizmetleri ve  pazarlaması da faaliyetlerimiz kapsamındadır.